NAPÍŠTE NÁM

osobné údaje vyplňujte ak píšete konkrétnu otázku

PODMIENKY WEBU

vaše meno :
váš e-mail :
text :  otázka, postreh, pripomienka. 
 

 

 

 

 

                  www.fengshui.sk

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY

 OTÁZKA : 

TETOVANIE

 

Dobry den,

chcem sa spytat,ci je vhodne podla FS tetovanie napr.cinskych znakov,znamenia zverokruhu alebo inych symbolov/stastny uzol/atd,ak hej poradte mi nejake pre datum nar.:29.10.1973,za info vam vopred dakuje Maja.  

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani M.,

tetovanie nemá nič spoločné s feng shui.

Ale pokiaľ Vás zaujíma môj osobný názor, vytetovanie určitého symbolu na svoje telo je dosť závažná záležitosť.

Totiž týmto spôsobom sa konkrétny človek dobrovoľne a "pri plnom vedomí" priradí k určitej skupine, sekte, filozofii, či ku konkrétnej bytosti (dobrej alebo nie veľmi dobrej...).

Dôležité pri tom je aj to, kde na tele sa tetovanie aplikuje.

Preto je potrebné veľmi dobre si rozmyslieť ČO a KDE si človek dá vytetovať.

Podobne ako pri kameňoch alebo bylinách, ani pri tetovaní nemôžete postupovať podľa veľmi širokospetrálnych informácií a "odporúčaní", ktoré nájdete v dostupnej literatúre.

 

Kamene, byliny a samozrejme aj tetovanie je potrebné pre konkrétneho človeka vyberať individuálne. Určite nestačí iba dátum Vášho narodenia. Také niečo trvá aj niekoľko hodín a dní.

 

Takže svojim deťom som tetovanie zatiaľ zakázala a sama pre seba som si ešte tiež nič nevybrala. Nemám na to dostatok času.

Pre začiatok ale skôr odporúčame tetovanie, ktoré nie je trvalé ( HENA )

S pozdravom
 © HERMES

 OTÁZKA : 

ANALÝZA BYTU

 

Dobry den,
rada by som Vas poziadala o analyzu mojho bytu cez internet resp. inou formou. Mozte mi prosim napisat ake dalsie udaje (predpokladam okrem podorysu) je potrebne zaslat mailom resp. postou?
Byt sa nechystam predat ani prenajimat, jedna sa vyslovene o harmonizaciu prostredia a takisto hladam novu pracu, tak by ma zaujimalo, ci je mozne spravnym umiestnenim predmetov resp. inych zalezitosti dosiahnut uspech v kariere?
Vo Feng Shui som uplny laik, citala som len par knih a pokusala sa o presuny predmetov a nabytku, avsak bohuzial bez uspechu, takze dospela som k zaveru, ze je cas obratit sa na odbornikov.
Urcite mam zaujem o zakladny kurz FS, mate uz stanoveny nejaky predbezny termin?,

budu kurzy aj v BA?
 
Vopred dakujem za Vasu pomoc,
 
s pozdravom A. M.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani M.,

analýzu priestoru robíme vtedy, keď sa klient chystá kúpiť alebo prenajať si určitú nehnuteľnosť.

V tejto analýze totiž komplexne rozanalyzujeme priestor (či je alebo nie je vhodný pre daného klienta alebo rodinu za účelom kúpy alebo prenájmu daného priestoru), ale nenavrhujeme úpravy - vyladenie daného priestoru.

 

Totiž na úpravu priestoru v zmysle feng shui potrebujeme priestor vidieť,

potrebujeme si sami zamerať severojužnú os a tiež si pri obhliadke celý priestor premeriame.

Presnosť je pri profesionálne realizovanom feng shui veľmi dôležitá.

 

Vidím, že ste si objednali aj našu knihu, takže sama zistíte, že feng shui je trochu zložitejšie, ako je častokrát prezentované širokej verejnosti.

Ale pokiaľ budete mať skutočne záujem, podľa tejto Učebnice, alebo nášho softvéru, si dokážete rozanalyzovať a následne upraviť svoj priestor aj sama.

 

Čo sa týka Vašich ďalších otázok, ak feng shui realizuje odborník, nie naturista, ktorý príde

a "intuitívne" Vám tu zavesí zvonkohru, tam posunie kvetinku, dejú sa doslova zázraky.

To skonštatovali aj mnohí naši klienti a žiaci na profi školení.

A to aj takí, ktorí boli na začiatku dosť skeptickí a o feng shui nevedeli zhola nič.

 

Informácie o školeniach nájdete na našej web stránke v časti Feng shui Academy.

 

S pozdravom

 © HERMES
 

 OTÁZKA : 

SPRÁVNE TERMÍNY

 

Dobry vecer,

zaregistrovala som na vasej stranke cast SPRAVNE TERMINY

nieje mi dost jasne co sa tym myslí.

Co máam v tedy robit a kde dostat tie eurásiky

a vobec niesu to len báchorky a povery? Patri to do mumerologie ?

Dakujem za odpoved a prajem vsetko dobre

G

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pani G,

správne termíny sú dátumové termíny, kedy je energia daného obdobia, dňa a hodiny nápomocná na rôzne úkony, ktoré majú vplyv na budúcnosť jednotlivca, skupiny ľudí, alebo započatie novej činnosti, či vznik firmy.

 

V podstate sa tieto výpočty vôbec neriadia číslom dátumu, ale dátum je len aktuálna – súčasná

- (zimný, letný čas) časová informácia pre uskutočnenie daného úkonu (rituálu).

Tieto termíny sa riadia dosť zložitými výpočtami a to vzájomným pôsobením luny a zeme -lunárnych fáz mesiaca a zeme v jednotlivých častiach – obdobiach roka a v aktuálnych časových – hodinových intervaloch.

Tieto takzvané indukcie potom vytvárajú priaznivú, alebo nepriaznivú energiu, ktorá ovplyvňuje určité deje a situácie.

Toto isté platí i pre slnko a to podľa uhla sklonu voči zemi – myslí sa tým od východu po západ – dopadanie slnečných lúčov – slnečnej energie a samozrejme čas.

 

Takže po stáročia ľudia v podobných termínoch robili rôzne rituály a priradili im rôzne názvy.

Napríklad taká riekanka „ranné ptáče dál doskáče“ je veľmi pravdivá. Ak sa analyzujú podľa tejto riekanky vhodné termíny tak zistíte, že v určitej hodine je naozaj ráno (ak vstanete) k dispozícii energia, ktorá vás naplní a dokážete urobiť podstatne viac, a zároveň sú v tejto hodine i dobré tendencie na úspešné započatie dňa.

 

V spomínanej časti máte uvedené časové intervaly, kedy máte vo vybranej časovej sekvencii vykonať daný úkon na zvýšenie predpokladu aby sa stalo čo potrebujete.

 

Existujú takzvané dobré termíny osobné a všeobecné.

 

Ak to spojíte so všeobecne dobrými tendenciami daného obdobia a správnej hodiny, v podstatnej miere si zvýšite predpoklad na dosiahnutie toho čo potrebujete.

 

Všetky spomínané výpočty obsahuje program Osobný Poradca a Feng Shui Master.

 

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

PROSÍM O STRUČNÚ ODPOVEĎ - KÚPEĽŇA

 

Dobry vecer,

Vam prajem!Prave som si docitala zaujimavy clanok o Feng shui,preto som sa rozhodla obratit sa na Vas s  malinkou prosbou!O nejaky cas pojdeme rekonstrovat kupelnu(v byte),cele jadro,teda v podstate celu kupelnu...!Mohli by ste mi prosim poradit,aka farba obkladaciek sa hodi do kupelne...?a ktoru naopak neodporucate??A su nejake zakladne pravidla,ktorymi by som sa mala riadit,pri rekonstrovani kupelne?Viem,ze by ste to potrebovali zrejme vidiet,ale v mojom pripade mi staci,ak mi posktynete strucne odpovede,prosim!Velmi pekne Vam vopred dakujem a vela uspechov a spokojnych klientov!S pozdravom L.S

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani S.,

Chcete od nás stručné odpovede. Rýchle, stručné a geniálne sa tváriace odpovede nájdete v početnej literatúre, ale i v mnohých článkoch na internete.

Každú miestnosť, kde sa nachádza aktívna voda, je potrebné nielen správne umiestniť, v rámci celého priestoru, ale i vyvážiť materiálom, farbami, …

Viete že dom, podľa feng shui, sa začína projektovať od kúpeľne? A to práve preto, lebo nesprávne umiestnená alebo zle vyvážená kúpeľňa môže vážne poškodiť ženy v rodine. Napríklad i vážnymi gynekologickými ochoreniami.

 

To isté platí I pri zariaďovaní detských izieb a jednotlivých spální. Miestnosti v priestore sa upravujú nie podľa ich využitia, ale podľa ich umiestnenia v rámci jednotlivých palácov, podľa ich aktuálnej energetikypodľa jednotlivých Hviezd v Loshu mriežke priestoru.

 

Viac v Učebnici feng shui.

 

Na to, aby sme mohli dať konkrétne odporúčanie na použitie materiálu, farieb a umiestnenie jednotlivých prvkov v priestore, potrebujeme mať o danom priestore určité presné informácie :

1. pôdorys celého priestoru v mierke

2. presne zameranú severojužnú os zakreslenú na daný priestor

3. osobné údaje obyvateľov priestoru (dátum narodenia i s hodinou)

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

POMôŽE ŠPIRÁLA DNA PARTNERSTVU?

 

Pekny den prajem.

Prosim Vas o pomoc a radu.

Poradili mi, ze si mam kupit do spalne akusi spiralu lasky ci partnerstva, ktora vraj ma ochranit vztahy, je pre stastne partnerstvo,zoceluje partnersky vztah, aby bol nerozdelitelny, aby ho zly ludia a neprajnici nemohli ovplyvnit,rozdelit. Ma byt vraj ta spirala zo skla, nejak podla data narodenia partnerov. Neviem ci to vobec je a kde sa mozom k tomu dostat. Prosim Vas o pomoc a radu. Dakujem .

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pani O,

nevieme kto Vám poradil takýto nápravný prostriedok, no podľa nášho názoru je to absolútne neodborná rada, patriaca do sféry povier.

 

Takéto a ďalšie doplnky feng shui ako napríklad zvonkohra z delfínikmi, mince s čínskymi znakmi

z Poľska pre šťastie, … patria do sféry placebo fengshui.

 

Fungovalo by to v priestore podobne, ako keď dieťaťu nad kolísku zavesíte hrkálky, aby malo nejaký zrakový a zvukový stimul.

 

Čo sa týka spomínanej špirály.

Existuje niekoľko druhov špirál - drevená, kovová - mosadzná, sklenená.

Používajú sa veľmi zriedka a to na rozhýbanie stagnujúcej energie.

Ale pozor, to čo rozhýbu vôbec nemusí byť „dobré“. Závisí to od toho, do ktorého paláca špirálu zavesíte, aká je energetická hodnota daného sektoru, alebo konkrétneho stimulačného bodu a či je celý priestor už energeticky upravený alebo nie.

 

Takéto prvky (špirály, zrkadlá, fontány, …) je treba používať veľmi opatrne, musia byť umiestnené veľmi presne a to na základe presných rozborov.

Čiže špirála nebude robiť to, čo popisujete (a čo si zrejme želáte), ale bude zosilňovať nejakú tendenciu v priestore, ktorú jej umiestnením nastimulujete.

 

Ak budete mať šťastie a náhodne ju umiestnite na stimulačný bod, ktorý je dobrý, bude to fajn.

Na vyladenie, úpravu a posilnenie partnerstva je nutné najskôr celý priestor analyzovať a na základe tejto analýzy použiť nápravné prostriedky.

Čo sa týka feng shui doplnkov, medzi ktoré patrí i tzv. DNA sklenená špirála, tie sa umiestňujú vo výnimočných prípadoch a to len na takzvané jemné doladenie už nastaveného priestoru. Podotýkame, že napr. úprava vzťahov vôbec nemusí byť realizovaná v spálni.

S pozdravom

 
© HERMES

 

 OTÁZKA : 

KÚPA CHALUPY - PREDCHÁDZAJÚCI MAJITEĽ TAKMER ZHOREL

 

Dobrý deň. 

Rada by som sa opýtala aké negatívne vplyvy môže mať chalupa, v ktorej pred ale piatimi, šiestimi rokmi sa stala nehoda jednému mužovi, ktorý zapaľoval kachle a použil pri tom benzín, ono to vybuchlo a on začal horieť. Prežil to ale mal nepekné rozsiahle popáleniny. Rodičia kúpili túto chalupu približne pred rokom. Začali ju celú prerábať. Strhli strechu, urobili nový strop, obúchala sa omietka zo stien,  proste ostali len holé múry. Tak ma zaujíma, či tam ešte stále môže pretrvávať negatívna energia, aj po takejto rozsiahlej rekonštrukcii a aké negatívne vplyvy to môže mať na nás. Za odpoveď vopred ďakujem

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pani D,

hĺbková prestavba priestoru do veľkej miery zbavuje priestor prípadných nežiadúcich zostatkových vplyvoch po predchádzajúcich obyvateľoch.

Ale častokrát iba očista na „fyzickej“ úrovni nestačí. V prípade ako je aj Váš doporučujeme

previesť aj očistu „energetickú“. Presný postup pri energetickej očiste, ako aj vyšpecifikovanie stupňa nebezpečenstva jednotlivých priestorov nájdete v našej knižnej publikácii Učebnica feng shui diel I.

Ďalší faktor, ktorý mohol ovplyvniť udalosť, ktorá sa stala predchádzajúcemu majiteľovi, môže byť i nevhodné dispozičné riešenie objektu.

Celý objekt mal byť pred prestavbou analyzovaný a prípadné nevhodné tendencie, ktoré generuje pôdorys objektu, mohli byť odstránené.

S pozdravom

 
© HERMES

 

 OTÁZKA : 

ELEKTROINŠTALÁCIA, KABELÁŽ A REPRODUKTORY

 

Dobry den,

profesionalne sa venujem navrhovaniu a projektovaniu inteligentych riadiacich systemov pre byty a rodinne domy. Takyto system zvysuje komfort ale znamena to mnozstvo kabelaze v stenach, reproduktory v strope a pod. Mohli by ste mi aspon v skratke poslat Vas nazor na tuto problematiku pripadne ma aspon odkazat na vhodnu literaturu ktora sa na to pozera prave z tohoto aspektu?
Za odpoved vopred dakujem.

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pán K

pokiaľ je nám známe, žiadna takáto literatúra neexistuje.

V podstate ide o to, aby sa vedenie kabeláže neprojektovalo okolo, za, pod a nad spiacimi ľuďmi.

To znamená, že ak má byť takýto dom podľa feng shui, je nutné najskôr správne umiestniť jednotlivé spálne pre konkrétnych ľudí, potom správne umiestniť jednu, až dve pozície pre posteľ konkrétneho obyvateľa priestoru, jeho pracovný stôl a následne viesť potrebné káble.

Čo sa týka reproduktorov, je to zložitejší problém.

Umiestňujú sa samozrejme z hľadiska najvhodnejšej pozície pre kvalitu posluchu, ale v určitých sektoroch možu veľmi škodiť.

Hudba je nápravný prostredok a správne umiestnenie môže mať zásadný vplyv pre poslucháča ale i pre samotný objekt a budúcnosť jeho obyvateľov. Samozrejme, dôležitý je aj druh počúvanej hudby.

Ak by ste mali záujem získať určitú odbornosť vo feng shui, ktorú by ste určite vo svojej profesii využil,

doporučujeme Vám školenie feng shui profi.

Alebo pre začiatok aspoň našu Učebnicu feng shui diel I. Tam sa dozviete čo je vlastne dôležité, ako postupovať, …

S pozdravom

 

© HERMES

ĎALŠIE ČASTI :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Váš dotaz bol odoslaný.

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru

   

HERMES

------------------------------------------------------------------------------------------------