NAPÍŠTE NÁM

osobné údaje vyplňujte ak píšete konkrétnu otázku 

PODMIENKY WEBU

vaše meno :
váš e-mail :
text :  otázka, postreh, pripomienka, 

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY

 OTÁZKA :

 KTORÉ FARBY VYBRAŤ

Dobrý večer, prosím Vás o radu. Dočítala som sa na internete o nevhodnosti až škodlivosti
zelenej farby. V robote mame velmi jasnu zelenu, sviežu farbu na stenach recepcie a čakarne pre klientov, čo pomohlo prosperite firmy, ale sme dost vyčerpaní z vela prace.
Zelenú mám velmi rada. Práve sme kupili byt, kde chceme vymalovat steny.

A rada by som sa s Vami poradila. Na chodbe som si celkom istá, chodba tvorí centrum bytu, bude v nej vstavana skrina s dverami z bronzovým zrkadlom a s dverami s motivom olivoveho dreva. Su tam aj dvere s motivom tiež z tmaveho dreva. Chceli by sme kombináciu so svetložltou jasnou farbou na vyzdvihnutie kontrastu a rozjasnenie priestoru.
Vchod do bytu je zo západu, za vchodovymi dverami zapadá slnko a my obaja sme východné typy. V obývačke je jedna stena , ktorá smeruje na východ tmavobordovej až tmavocyklamenovej farby. Chceli by sme ju zmenit. Ja som chcela na tuto vychodnu stenu a aj na južnu stenu v tejto obyvačke nejaku výraznu zelenu možno trochu tmavšiu zelenu stenu, ktora by pekne kontrastovala s bledovanilkovou obyvacou stenou. Oproti tejto vychodnej stene na zapadnu stenu som chcela nejaku vyraznu farbu v odtieni cyklamenovej.
Možete mi prosim popisat, prečo je zelena taka škodlivá, aký odtien zelenej je prípustný v obývačke, ake učinky by som mohla dosiahnut farbami, ktore som si chcela dat na stenu?
Ake farby by ste mi odporučali Vy, aby sa nam byvalo dobre a kludne v harmonii.
A ešte som počula, že vraj sa nesmu davat na stenu odtiene fialovej farby.
Chcela som si ju dat do spalne. Je to pravda?
A posledna otazka je na vhodnost kuchyne /nabytku/ vo farbe olivovej zelenej
lesklej. Kuchyna je orientovana na juhovychod od centra bytu. V tvare L a smeruje na východ a na sever.
Dakujem Vam velmi pekne a budem sa tešit ak si najdete čas a odpoviete mi na
moje otazky.
S pozdravom Ivana.

ODPOVEĎ :  

 Dobrý deň pani Ivana, ospravedlňujeme sa za oneskorenú odpoveď.  Zelená farba je nebezpečná preto, lebo na začiatku spôsobuje prudký rast, ale potom môže prísť k energetickému vyčerpaniu a môžu sa začať prejavovať rôzne, aj závažné, zdravotné problémy u obyvateľov takýchto priestorov.
Niektoré odtiene zelenej vyžarujú niečo podobné ako je rádioaktivita. Nevhodné sú najmä žlto-zelená farba, krikľavé neónové farby, khaki zelená. Vhodnejšie sú pastelové odtiene zelenej, olivová zelená,

trávová zelená, tmavá zelená, tyrkysovo-zelená farba.
Farby do miestnosti sa určujú podľa jednotlivých priestorov individuálne - závisí to od hlavného vstupu do priestoru a výpočtu zložitej Loshu mriežky. Teda neurčujú sa podľa toho, či ide o spálňu, obývačku, ...
Fialová farba je do priestorov nevhodná preto, lebo je to extrémne yinová farba. To znamená, že pre väčšinu bežných ľudí, ale aj pre väčšinu palácov v priestore, je jej vibrácia škodlivá. Pri aplikácii na steny priestoru môže spôsobovať rôzne veci - poruchy spánku, psychické problémy, fyzické problémy psychosomatického pôvodu, rozpad vzťahu, stratu práce, požiar, finačný úpadok až smrť ...

Záleží, kde presne v priestore túto farbu použijeme, ako jej bude veľa a aká bude sýta.
Píšete, že vchod do bytu je zo západu a vy obaja ste Východné typy. To znamená, že tento konkrétny byt je s vami  nekompatibilný, t.z. bude vás energeticky vyčerpávať.

Takže bez hĺbkovej analýzy Vám môžem poradiť iba to, aby ste do priestoru doplnili veľa masívneho dreva.
S pozdravom

HERMES  

© HERMES

 OTÁZKA :

  ČO ROBIŤ S DUCHOM V PRIESTORE

 

Dobrý deň, v koncom augusta 2008 sme kupili rodinný dom, kde žila 70 ročná matka, ktorej pred rokom zomrel manžel so 40 ročnou slobodnou dcérou. Odsťahovali sa do svojho nového domu, hneď na tom istom pozemku. Po prvej noci sa ma ráno bývala majiteľka spýtala, či ma nestrašil jej manžel, lebo on bol na ten dom \"zaťažený/ odpovedala som, jej že nie veď ja som ho nepoznala, ale od vtedy mám zlý pocit, akoby tam niekto bol. Dom sme opravili, prerobili, cítim sa tam dobre,aj keď veľmi
unavená, ale jej veta ma vždy napadne keď som sama doma.

Dá sa Feng shuj nejako upraviť energia? Vďaka

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani P., pomocou feng shui sa samozrejme dá upraviť a nastaviť veľa. Ale pokiaľ tam máte ducha, je potrebné nájsť odborníka, ktorý sa profesionálne zaoberá tým, že dotyčnú bytosť odprevadí.

Samozrejme, pokiaľ je to možné a duch mŕtveho nezostáva v priestore pre konkrétnu príčinu. V takom prípade je to problematickejšie. My určité techniky čistenia priestorov ovládame, ale pre klientov to nerobíme.
Skúste priestor vydymiť klasickým kadidlom (ktoré používajú kňazi), predáva sa vo svätých obchodoch. V našej knihe je tiež podrobne popísaná jedna technika čistenia priestoru. Ak by to nepomohlo a naozaj by ste pozorovali prítomnosť ducha v danom priestore, skúste dať priestor vysvätiť, ak by ani to nepomohlo vyhľadajte niekoho kto duchov vidí a vie s nimi komunikovať a teda je povolaný na takéto úkony.
S pozdravom

 © HERMES

 

 OTÁZKA :

AKO OŠETRIŤ VSTUPY S NEGATÍVNYMI TENDENCIAMI

 

dobry den .zaujal ma vas clanok  o troch vstupoch.da sa
nejako osetrit  vstup gen-cez hory mame takych izieb viac dakujem katka

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani K.,
negatívne tendencie, ktoré sa dostávajú do vstupných otvorov v určitých tretinách palácov sa ošetrujú polarizačnými krištáľmi - brúsené krištáľové sklo. Týmto spôsobom sa síce nedá urobiť z mínusu
plus, ale dá sa urobiť z mínusu nula.
Ale to je dosť veľa.

S pozdravom

 © HERMES

 OTÁZKA :

KTORÁ METÓDA JE SPRÁVNA

 

Dobrý deň, chcem sa len opýtať ktorou metódou sa mám riadiť pri zariaďovaní bytu podľa Feng shui. Čítala som o rozdelení jednotlivých zón podľa svetových strán alebo aj podľa toho, kde sa nachádzajú vstupné dvere v obrazci PAKUA. Ktorá metóda je vhodnejšia? Ďakujem za odpoveď.

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani Z.,
ladenie a úpravu priestorov je správne robiť podľa svetových strán. Metóda náhradného vchodu - Sever je tam, kde je hlavný vstup do priestoru - sa používa na trošku iné veci a iným spôsobom. Štvorčeková metóda je úplne nesprávna.
Toto všetko nájdete vysvetlené v našej knihe Učebnica feng shui diel I

S pozdravom

 © HERMES

 OTÁZKA : 

ROZMIESTNENIE MIESTNOSTÍ V PRIESTORE

 

Dobrý deň. chcela by som sa opýtať, my staviame rodinný dom chcela by som sa opýtať ako by mali byť uložené izby vedľa seba. My ich máme asi takto: ak ideme cez vchodové dvere po pravej strane máme obývačku, potom kuchyň, jedáleň, pracovňu a kúpelňu. Chcela by som sa opýtať či je to správne alebo by sme mali niektorú z izieb vymeniť aby nám na to podlažie prúdila správne energia.

Dakujem s pozdravom maťa

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani M.,
chápem že keďže momentálne investujete veľa peňazí, chceli by ste aby bolo všetko čo najlepšie a najsprávnejšie. Ale na základe takéhoto popisu my absolútne nedokážeme určiť, kde má byť ktorá izba. Vy si viete predstaviť pôdorys objektu, ja absolútne nie.
Ďalej si musíte uvedomiť, že dom,  ktorý sa projektuje presne na mieru jeho obyvateľov, musí mať dopredu určenú pozíciu kúpeľní, kuchyne (a ďalších miestností s vodou), potom nasledujú spálne pre jednotlivých obyvateľov, až na koniec všetko ostatné. K tomu si pridajte to, že priestor musí mať svoju logistiku, svetlosť a tiež určité tepelné vlastnosti. Nami navrhnuté domy sú na rozhraní pasívnych a nízkoenergetických domov a dosahujeme to nyvrhnutým termo-dispozičným riešením domu.
Takže aby sme mohli Váš dom analyzovať, potrebujeme zaslať jeho pôdorys (mailom). Na pôdoryse potrebujeme mať vyznačenú, čo najpresnejšie zameranú, S/J os (magnetický Sever) - kvalitným kompasom alebo buzolou.
Ďalej potrebujeme dátumy narodenia všetkých budúcich obyvateľov domu (aj s hodinami narodenia) - na určenie správneho Gua čísla a teda umiestnenie osôb do jednotlivých spální.
Na základe týchto údajov Vám vieme urobiť analýzu objektu a poradiť prípadné zmeny.
Táto služba stojí 200,- Eur v zmysle nášho platného cenníka.

Ďakujeme za Váš záujem a zostávame s pozdravom

 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

STIMULOVANIE MOZGOVEJ ČINNOSTI FARBOU

 

Dobrý deň
Chcela by som poprosiť o radu,dá sa farbou stimulovať mozgová činnosť? Zariaďujem priestor na výučbu angličtiny a neviem sa rozhodnúť akej farby mám dať steny.Je to malá miestnosť cca 12m2 a v podstate potrebujem zvoliť farby na koberec,steny a konferenčné stoličky.

Velmi pekne ďakujem. Katka

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani K.,
podľa môjho názoru vyberať farbu stien a koberca, ... za týmto účelom nie je vôbec vhodné.
- rôzne farby pôsobia rôzne na jednotlivých ľudí - závisí to od ich živlového rozloženia (4 piliere osudu), 

  od ich aktuálneho fyzického a psychického stavu a tiež od ročného obdobia
- už vôbec by som nedoporučila dávať celú miestnosť v jednom tóne, pretože to je práve ten faktor, 

  ktorý na väčšinu ľudí pôsobí veľmi stresujúco - je potrebné miestnosť pomerne vyvážiť v rámci 

  jednotlivých živlov
- bez analýzy nemôžeme doporučiť vhodné farby - nie že by sme nechceli, ale nie je to fyzicky možné.
Predstavte si že máte ísť na operáciu k slepému chirurgovi, asi by ste pochybovali - rovnako je to aj s radami ohľadne priestoru, ktorý praktik nevidel, nemá ho rozkreslený a presne zaorientovaný. 

Je to strieľanie absolútne naslepo.

S pozdravom

 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

FARBA KOČÍKA PRE DIEŤA

 

Dobrý deň, prosila by som Vás o radu akej farby by bol najvhodnejší kočík pre dieťa, ktoré sa nám má narodiť koncom autgusta /chlapec termín XX.XX.XXXX/. A kde je navhodnejšie umiestnenie postieľky?? Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani M.,

ospravedlňujeme sa za neskoršiu odpoveď.

Vhodné farby pre dieťa ako aj vhodné umiestnenie postieľky je možné doporučiť až keď sa dieťa narodí -čiže bude presne známy nielen deň ale aj hodina jeho narodenia. To, čo väčšina ľudí, zaujímajúcich sa o feng shui, nevie, je to, že presné Gua číslo (ktoré je potrebné pre umiestnenie postieľky) sa určuje nielen na základe pohlavia, ale na základe zložitého astrologického výpočtu 4 pilierov osudu, kde odborník zároveň presne zistí živlové rozloženie dieťaťa a teda dokáže určiť aj  vhodné farby.

Radi Vám poradíme, keď sa Vaše dieťatko narodí. Alebo si môžete zakúpiť niektorý z našich originálnych softvérov - Osobný poradca alebo Feng Shui Maser, kde nájdete všetky tieto a ešte mnohé iné informácie, analýzy a predpovede pre ľubovolný, Vami zadaný, počet osôb.

Čo sa týka kočíka, jeho farba je nepodstatná. Vyberte si ho podľa svojich požiadaviek, technických kritérií, ceny, ...

Nedostatok určitého živlu (alebo jeho prebytok) je aj tak vhodnejšie riešiť v oblečení a v strave dieťaťa.

 

S pozdravom

 © HERMES

 OTÁZKA : 

KDE JE NAJVHODNEJŠIE UMIESTNIŤ POSTEĽ 

 

Prosím Vás o radu, kam umiestniť posteľ v spálni. Či je vhodná poloha napr. aj vľavo od vchodových dverí. Ďakujem

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň pani J.,
pri identifikácii najvhodnejšieho miesta pre posteľ nie je podstatné to, či je to vľavo alebo vpravo od vchodových dverí.
Čo je dôležité pri umiestňovaní postele :
1. svetová strana - (palác, v ktorej sa nachádza spálňa z celkového priestoru domu / bytu) by mala byť kompatibilná s osobami, ktorí budú v spálni spávať a nemala by byť energeticky poškodená
2. svetová strana - (palác, v ktorom bude posteľ umiestnená v priestore spálne) by mala byť kompatibilná s osobami, ktoré budú v posteli spať a nemala by byť energeticky poškodená
Toto zistíte, ak si svoj priestor analyzujete na základe postupu v našej knihe Učebnica feng shui diel I.)

alebo v softvéri Feng Shui HomeMaster/Master
3. osoby spiace na posteli by mali byť pri spánku otočené svojim priaznivým smerom
(potrebujete poznať Gua čísla týchto osôb - pozor v bežne dostupnej literatúre alebo v Gua kalkulačkách na určitých stránkach je zaradenie správne iba čiastočne).

Presné Gua čísla zistíte v každom z našich softvérov.

4. posteľ by sa mala nachádzať v yinovej časti spálne - teda pri stene, na ktorej nie sú dvere, alebo   

    aspoň žiadne okno
5. posteľ by nemala byť umiestnená v energetickom prievane (dvere-okno)
6. posteľ by nemala byť umiestnená tak, aby pri spaní nohy smerovali von z izby
7. spálňa by mala byť dostatočne veľká
8. spálňa by nemala byť v noci otvorená - je potrebné mať dvere, ktoré sa na noc budú zatvárať

     a najlepšie bez veľkého presklenia
9. nad posteľou by nemal visieť visiaci luster
10. pod posteľou alebo za posteľou by sa nemali nachádzať žiadne potrubia s vodou, .. (kuchyňa, 

      kúpelňa, WC, bazén, ...)
11. nad posteľou by nemali byť žiadne trámy, zrkadlá ani stropné dekorácie
12. v spálni by sa vôbec nemali vyskytovať zrkadlá, ak, tak iba schované v skrinke alebo v skrini
13. v miestnosti za posteľou by nemalo byť na stene susediacej so spálňou zrkadlo, atd

Dúfam že Vám to zatiaľ ako odpoveď bude stačiť

S pozdravom

 © HERMES
 

 OTÁZKA : 

KDE MOŽNO UMIESTNIŤ FONTÁNU

 

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako ošetriť dvere, priestor pred kúpeľnou, ktorá je vo
výklenku s WC oproti vchodovým dverám. Plánujem si kúpiť fontánku do ktorého smeru je vhodná alebo do ktorej
miestnosti ďakujem za každú radu

ODPOVEĎ :

 Dobrý deň,
kúpeľňu a WC, ktoré sa nachádzajú oproti vchodovým dverám môžete ošetriť tak, že ich natriete vo farbe steny - akoby dvere zmizli. Vo väčších priestoroch sa to robí vytvorením zásteny, v byte takáto alternatíva pravdepodobne nie je možná. Ďalšie nápravné opatrenia vychádzajú z individuálnych
proporcií konkrétneho priestoru.
Fontánu je možné vo všeobecnosti umiestňovať v Severe, Východe a Juhovýchode. Ale iba za predpokladu, že sa v týchto palácoch nenachádzajú skryté problémy, ktoré by mohla táto yang
voda aktivizovať. Toto je možné zistiť na základe výpočtu jednoduchej Loshu mriežky pre konkrétny rok a na základe výpočtu zložitej Loshu mriežky pre konkrétny priestor. Preto by sa umiestňovanie aktívnej vody ale ani ohňa nemalo robiť bez dôkladnej analýzy celého priestoru a bez doporučenia odborníka - vyškoleného praktika feng shui.

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

KTORÉ GUA ČÍSLO JE SPRÁVNE

 

mám trochu nejasno v gua čísle mojej dcéry - podľa vašej učebnice jej číslo je 1, podľa aplikácie magic days 5... hm, podľa čoho sa mám teraz riadiť? jej dátum narodenia je 8.9.2004 o
12:57h Ďakujem

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani G., asi ste nečítali Učebnicu pozorne, pretože tam píšeme, že rozlíšenie Gua
čísiel podľa tabuliek (a teda aj tej, ktorá je uverejnená v našej knihe) je iba orientačné. Presné určenie Gua čísiel na Yangovú alebo Yinovú polaritu je možné urobiť až na základe astrologického výpočtu 4 pilierov osudu, ktorý Vám presne vypočíta ktorýkoľvek z našich softvérov - Osobný poradca, Feng Shui Master, Feng Shui HomeMaster. Aplikácie MagicDays, ktoré sme  poskytovali v minulosti užívateľom zdarma vychádzali pri výpočtoch z nášho softvéru a preto správne Gua Vašej dcéry je 5.
Samozrejme za predpokladu že ste zadali správny dátum i s hodinou narodenia a tiež s určením pohlavia.

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

AKO JE TO S PODLAHOVÝM VYKUROVANÍM

 

Dobrý deň,
chystáme sa rekonštruovať náš rodinný dom,
je podlahové vykurovanie z pohľadu Feng shui skutočne nevhodné?Ďakujem.Z.S

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pani S.,
podlahové vykurovanie nie je vhodné zo zdravotného hľadiska. Pre organizmus
je prirodzené mať nohy
skôr v chlade a hlavu skôr v teple. Ak sa to vymení, ovplyvňuje to veľmi negatívne imunitný systém človeka. Starší ľudia, chorí ľudia a ľudia s problémami v kardiovaskulárnom systéme tieto negatíva pociťujú prakticky okamžite. Tí ostatní podľa veku, energetiky a zdravotného stavu.
Potvrdzujú to aj lekárske štatistiky - nemeckí lekári zistili, že najhoršie ochorenia mali ľudia, ktorí žili v priestoroch s podlahovým kúrením. Podlahové kúrenie tiež víri v priestore prach.
Vodné podlahové vykurovanie nedoporučujeme vôbec - v podstate vytvára umelé patogénne žiarenie
(prúdiaca voda pod človekom).
Skôr do určitých častí domu, kde je to vhodné alebo potrebné, doporučujeme elektrické podlahové vykurovanie (obývačka, kúpeľne, zádverie).
Ak sa rozhodnete pre podlahové vykurovanie, doporučujeme vynechať aspoň spálne.

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

AKO ZLADIŤ V PRIESTORE NEKOMPATIBILNÉ GUA ČÍSLA

 

Dobry den, chcela by som poradit, zaujimam sa o feng shui v byvani a problem nastava v momente, ked sa snazim dat dokopy baguu a lietajuce hviezdy pre rok 2010 a podla kua cisla, kde mne 1980 vyslo cislo 3, teda vychodna skupina a priatelovi 1976 vyslo cislo 6 teda zapadna skupina. Nase smery ci dobre a negativne sa uplne odlisuju, co vnimam ako vzajomne doplnenie sa v byte. Ale co ak sa to este doplni odlisnymi miestami v bague kde mat pracovnu a kde spalnu, nehovoriac o lietajucich hviezdach. Da sa to nejako zjednotit? A este jeden dotaz a to na vonkajsiu terasu, ktora je tak velka ako 3/4 domu.

Napriek tomu som ju nepridavala k domu. Cize stred a zaroven svetove strany som vymeriavala iba v dome bez terasy. Je to spravne? Dakujem velmi pekne a budem vam velmi vdacna za akukolvek radu a nasmerovanie.

Dakujem a zostavam s pozdravom

ODPOVEĎ :
Dobrý deň pani V.,
na to aby sme Vám mohli skutočne poradiť, potrebujeme oveľa viac informácií,
ako ste nám zaslali.
Keďže píšete že Vy ako ročník 1980 ste Gua 3, prepokladám že ste sa narodili začiatkom roku 1980.
Vo Vašom prípade sa Gua číslo neprehadzuje do inej polarity, takže pokiaľ ste si to pozreli v tabuľkách,
predpokladám že ste naozaj Gua 3. U Vášho priateľa to však nemusí tak byť, tam je už potrebné poznať celý dátum narodenia (aj s hodinou). Ako ročník 1976 môže byť Gua 6 a môže byť aj Gua 9. Polarita Gua čísla sa nerozlišuje podľa pohlavia, ale podľa živlového rozloženia a teda podľa pomeru

Yinu a Yangu u konkrétnej osoby.

A živlové rozloženie daného človeka sa zistí na základe zložitého astrologického výpočtu (4 piliere osudu), pričom je ale nevyhnutné poznať jeho celý dátum narodenia, aj s hodinou.
Ďalej nepoznáme pôdorys, rozmery ani zaorientovanie Vášho priestoru voči severojužnej osi.

Týmto spôsobom sa radiť naozaj nedá. Ak by sa dalo, nemuseli by sme vycestovávať za klientmi 

na, dosť únavné, obhliadky priestorov.
My si potrebujeme daný priestor sami prezrieť, celý premerať a aj zaorientovať.

Potom vieme dávať profesionálne rady a odporúčania.
Čiže momentálne Vám môžeme doporučiť 3 možnosti. Buď sa prihlásite na niektoré z našich feng shui školení - štartujeme v septembri, alebo si zakúpite softvér Feng Shui HomeMaster/Master a priestor si zanalyzujete, upravíte a zharmonizujete sama, alebo si túto službu (úpravu a ladenie osobného priestoru) u nás objednáte.

Ďakujeme za pochopenie a zostávame s pozdravom

 
© HERMES

ĎALŠIE ČASTI :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Váš dotaz bol odoslaný.

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru

 

HERMES

------------------------------------------------------------------------------------------------