NAPÍŠTE NÁM

osobné údaje vyplňujte ak píšete konkrétnu otázku

PODMIENKY WEBU

vaše meno :
váš e-mail :
text :  otázka, postreh, pripomienka, 
 

 

 

 

 

                  www.fengshui.sk

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY

 OTÁZKA : 

DOM LADIŤ, PREDAŤ, ALEBO RADŠEJ POSTAVIŤ NOVÝ ?

 

Prečítal so si vašu stránku a i vašu knihu je mi z hruba jasné že náš dom nieje v poriadku a má zásadné nedostatky. Má význam a vyplatí sa v takomto dome robiť nejaké úpravy alebo ho je lepšie predať a postaviť nový.čo by ste mi poradili   

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň,

predať starý a postaviť nový by možno bolo to najjednoduchšie riešenie.

1/ Na to, aby sa dalo povedať a rozhodnúť, či je naozaj je Váš dom taký nevhodný, je lepšie urobiť hĺbkovú analýzu. Tá zhodnotí, či by sa nejakým zásahom nedali určité disproporcie daného priestoru opraviť. Niekedy sa nájdu zaujímavé riešenia, ktoré nie sú na prvý pohľad zjavné.

2/ Ak by aj analýza ukázala základné nedostatky priestoru, nie je vhodné predávať ho hneď, ale až po vyladení základných disproporcií. Totiž podľa našich skúseností si takíto ľudia nájdu alebo postavia niečo veľmi podobné – i keď je to v inej štvrti, v inom meste, v inom štáte.

Ale rozhodnúť ako ďalej sa musí každý sám.

 

Vysvetlenie : pri nevhodných - „chorých“ priestoroch je nutné najskôr dom „vyliečiť“ a vyladiť, upraviť a samozrejme toto i v praxi zrealizovať .Práce previesť kvalitne, ako by ste v danom priestore chceli zostať i naďalej a zároveň hľadať ďalšiu možnosť na zmenu priestoru.

Ladenie takéhoto objektu je potom smerované na to, aby si klient mohol postaviť/zaobstarať nový a hlavne lepší priestor.

Znova upozorňujeme, ak „utečieme“ z nejakého veľmi poškodeného priestoru, väčšinou nás „náhoda“ privedie k rovnakému alebo veľmi podobnému.

Z týchto dôvodov je vhodné súčasný priestor vyvážiť do tej miery, do akej je to možné vzhľadom k nákladom a možnostiam priestoru (to, aký priestor ste si kúpili, navrhli alebo Vám ho naprojektoval projektant, odráža stav Vášho zdravia, Vašich vzťahov, Vašich financií a hlavne Vašej celkovej budúcnosti. Je to veštba.). Preto opravením a vyladením disproporcií, do únosnej miery, vlastne upravujete a opravujete i svoje zdravie, financie, budúcnosť svoju i Vašich detí.

To platí i pre tých, ktorí bývajú v prenajatých bytoch.

 

Takéto vyladenie sa ale neodporúča, ak sa už v danom objekte, v závislosti od poškodenia priestoru, prejavili závažné ochorenia alebo iné veľmi závažné problémy.

Osoba, u ktorej sa ochorenie, alebo iné veľmi závažné problémy prejavili, by mala v čo najkratšom čase priestor opustiť, ale aj so svojimi osobnými vecami a fotkami (má väčšiu šancu na vyliečenie). 

V takomto prípade je dôležitý čas, totiž samotné vypracovanie projektu ladenie trvá cca 1 až 2 týždne, realizácia - v závislosti od nutných zmien a to je dosť dlho pre človeka, ktorý je už vážne chorý.

Mimochodom, takýto prípad je popísaný i v našej Učebnici feng shui.

S pozdravom

 © HERMES
 

 OTÁZKA : 

LADENIE PRIESTORU - FUNGUJE ALEBO NIE

  

dobrý večer prajem,
rád by som sa spýtal na ladenie domu.Jedna moja známa, mi ladila dom podlľa feng shui.Mala spravený nejaký víkendový kurz, videl som aj certifikát o jeho absolvovaní. Vymaľoval som si byť podla jej návrhu, pokupoval rôzne čínske sošky, poprehadzoval nejaký nábytok, postel a pod. a stále nič. Žiadna zmena, ba skôr naopak, problémy v rodine sú ešte horšie,hlavne vzťahy s manželkou, zdravotné problémy sa mi nezmenili vôbec a o práci ani nevravím.Jednoducho stálo ma to nejaký peniaz ale výsledok žiadny, ak nie horší.A vy tu píšete o úspechoch ako to perfektne funguje. Kde je skutočná pravda??????funguje to vôbec??????????nie je to len nejaká nová móda????? ďakujem

s pozdravom K

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pán K.,

Problém nevidíme v nefunkčnosti metód feng shui, skôr v nedostatočnej odbornej pripravenosti Vašej

známej.

Podobné informácie, ako od Vás, dostávame z viacerých strán. Totiž na to, aby človek mohol skutočne profesionálne upravovať, zariaďovať a harmonizovať priestory pre kohokoľvek, potrebuje viac ako víkendový kurz.

Potrebuje naozaj odborné zaškolenie niekým, kto danú problematiku dobre ovláda, a zároveň má za sebou dostatočne dlhú prax. Aj toto všetko je však stále iba odrazovým mostíkom.

 

Vieme, že mnohé „odborné profi školenia“, organizujú ľudia, väčšinou sú to bývalí učitelia karate - taiči, ..., ktorí majú skutočne veľmi slabé povedomie o feng shui. A ako sa k nemu vlastne dostali? Jednoducho. Keď zistili, že ich karate neuživí "preskočili" na feng shui. Po čase, keď vytunelujú túto oblasť, "preskočia" na čínsku medicínu. Nájdete ich v Nitre aj v Bratislave. Na svojich stránkach ľuďom ukazujú svoje selfie zo Zakázaného mesta a tvrdia, že síce v Číne žiadne feng shui neexistuje, ale jedine im sa podarilo zohnať a ukecať skutočného odborníka aby ich učil. Klamú, zavádzajú a vysmievajú sa ľuďom v priamom prenose. Kde skončia potom, keď im, ako totálnym amatérom konečne niekto zakáže pichať do naivných ľudí ihly (jedna naša známa skončila po takomto zásahu prírodného liečenia na pohotovosti), to je otázne.

Ale jedno sa im musí uznať, dokážu veľmi dobre oblbnúť a zmanipulovať ľudí.

 

Vravíte si, ako je to možné, že sa takéto podvody robia v oblasti, ktorá je zameraná na pomoc iným a preto je vo svojej podstate vysoko duchovná? Aj my sme si kládli podobnú otázku. Až raz sme zachytili reportáž v televízii so starším pánom - astrológom, ktorý povedal, že 90 % ľudí, pracujúcich v ezoterickej oblasti, sú veľmi zlí ľudia. A že každý by si mal veľmi dobre rozmyslieť, za kým pôjde a komu sa zverí 

do rúk. S týmto, žiaľ, nemôžeme inak ako súhlasiť.

 

Samozrejme netvrdíme, že Vaša známa je zlý človek, to by sme si nikdy nedovolili. Myslíme si len, že sa  v oblasti feng shui dostala do rúk niekoho, kto buď nič nevedel, alebo nechcel naučiť niečo zmysluplné. Čiže ona sama v podstate ani nevie, že nič nevie.

 

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

REKONŠTRUKCIE

  

Dobrý, robíte i rekonštrukcie starších domov?

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň,

nie veľmi radi, ale áno, robíme.

Treba si uvedomiť, že nie všetky staré domy je vhodné rekonštruovať .

V mnohých prípadoch je lepšie ich predať, alebo zbúrať.

No musíme povedať, že u niektorých sa podarila vytvoriť zaujímavá dispozícia.

Dokonca nám jedna klientka volala, že sme sa asi pomýlili, cca o dva metre na každej strane, lebo návrh, ktorý sme jej poslali na nahliadnutie, sa jej zdal akýsi veľký. Vraj na nás asi pôsobil retrográdny merkúr.

Po vzájomnej kontrole všetkých rozmerov zostala veľmi prekvapená. Dokonca i manžel, ktorý už 

na starý dom absolútne rezignoval, zmenil svoj názor a „schválil“ komplexnú rekonštrukciu. 

Tak sa mu „nový“ starý dom zapáčil.

 

Ale rovnako musíme spomenúť i ďalšie fakty z praxe.

Pri návrhu rekonštrukcie u niektorých starších domov sa pri práci na návrhu projekčných zmien diali naozaj veľmi zaujímavé veci (projekčné zmeny sú zmeny dispozičného riešenia). Napríklad človek,  

ktorý tieto zmeny navrhoval, bol neustále akýsi chorý, projekt trval (z rôznych príčin) neúmerne dlho a počas projekcie sa dialo všetko možné a nemožné, dokonca sa pokazil i počítač, len aby sa daný objekt nedokončil. 

 

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

KALENDÁR ŠKOLENÍ

 

Prosím mohli by ste my poslať kalendár školení, ktoré kedy a kde sa budú uskutočňovať

Mám záujem o feng shui profesionál

 

ODPOVEĎ :

Dobrý deň,

všetky informácie o školeniach, aj s konkrétnymi termínmi, nájdete na našej web stránke. 

V novom školskom roku otvárame 1-ročné profesionálne školenie feng shui a to v dvoch verziách -

víkendové a denné (12 víkendov alebo 24 dní).

Pokiaľ máte záujem o absolvovanie určitého typu školenia, pozrite si prosím ponuku školení 

v príslušnej časti stránky (Feng shui Academy), vyplňte a zašlite mailovú prihlášku.

 

S pozdravom

 
 © HERMES

 

 OTÁZKA : 

DOČASNÉ BÝVANIE PRI STAVBE NOVÉHO ROD. DOMU

  

Ja s manželom a 10 ročnou dcérou plánujeme dočasne  (1-2 roky) bývať v letnej kuchynke starého domu kvôli výstavbe rodinného domu. V tej miestnosti pred piatimi rokmi po dlhoročnom trápení zomrela babka. Navyše tá miestnosť má nízky strop, približne výška 2 m. Je vhodné toto miesto na bývanie mladej rodiny ikeď dočasne, prípadne ako sa dajú odstrániť alebo eliminovať nepriaznivé vplyvy a nakoľko môžu byť negatívne vplývajúce?
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

ODPOVEĎ :

Vážená pani D.,

takýto priestor nie je vhodný hneď z dvoch Vami uvedených dôvodov - výška stropu a strastiplný koniec starej pani.

Upravovať a ladiť takýto priestor je nenáležité a škoda Vašich peňazí a nášho času.

Nájdite si, na určitý čas, ktorý budete potrebovať na stavbu domu, na prenájom napríklad jednoizbový byt, ale bez chýbajúcich častí. Najvhodnejšie by bolo, aby bol tento priestor kompatibilný minimálne s tým členom rodiny, od ktorého závisí finančný stav Vašej domácnosti.

Domnievame sa, že 2 roky je príliš dlhá doba, počas ktorej sa môže v živote ľudí a rodiny „všeličo“ udiať.

Skôr by sme Vám doporučili posúdenie projektu domu, ktorý sa chystáte stavať. Totiž dom, ktorý máte naprojektovaný a začínate ho stavať, reálne ovplyvňuje budúcnosť celej rodiny. Už po naliatí základov začne ovplyvňovať deje a situácie, ktoré Vás budú sprevádzať počas jeho ďalšej stavby. A po dostavaní bude nový dom ovplyvňovať budúcnosť celej Vašej rodiny a jej jednotlivých členov.

S pozdravom

 
© HERMES

 

 OTÁZKA : 

DOM A RIEKA - VODNÝ TOK

  

Moze byt rieka 120-130 m od domu ? Mezi nasim domom a riekou su este 4 domy.

 

ODPOVEĎ :

Na to, aby sme vám mohli odpovedať, potrebujeme plánik stavebnej lokality so zakreslenou príslušnou riekou, ďalej je nutné vyznačiť i smer toku rieky. V určitej mierke.

Na to, či táto rieka poškodzuje alebo nepoškodzuje práve Váš dom, je treba vidieť plánik Vášho domu s vyznačeným vchodom.

S pozdravom

 
© HERMES

 

 OTÁZKA : 

ANALÝZA - ROZKLAD DOMU

  

Dobrý deň.
Mám dom vo tvare obdĺžnika dlhého 45 metrov. Prvých 25 metrov je obytná plocha, zvyšných 20 je hospodárska časť. Je to všetko pod jednou strechou. Keď chcem robiť analýzu domu, mám brať do úvahy celý dom, alebo len obytnú časť?
Ďakujem Katarína

ODPOVEĎ :

Dobrý deň pani Katarína,

dĺžku domu poznáme z Vášho popisu, nepoznáme však jeho šírku To rozhoduje väčšinou o ďalšom postupe. V takýchto prípadoch je vždy lepšie keď objekt vidíme, či už osobne alebo na fotke. Totiž môže to byť dlhý dedinský dom so 6- 8m šírkou, alebo hacienda na niekoľkých ároch, alebo polyfunkčný objekt, kde máte i vlastné podnikanie určitého typu.

 

Ale k veci. Najskôr je potrebné urobiť rozklad na základe hlavného vstupu do obytnej časti - celého objektu, to jest Vami spomínaná dĺžka 45m. Tu zistíte, aké tendencie sa z hľadiska celého objektu dostávajú do obytných častí.

Určité hodnoty pôsobia viac alebo menej, v závislosti od toho, či je obytná časť vnútorne prepojená

s hospodárskou časťou.

Následne sa robia rozklady jednotlivo, po jednotlivých logicky a funkčne prislúchajúcich celkoch, čo znamená z Vášho popisu obytná a hospodárska časť. Robíte rozklady na základe aktuálnych hlavných vchodov do týchto priestorov. Ďalej je treba prihliadnuť i k tomu, čo nie je popísané vo Vašej otázke, ak by dané celky mali poschodie ktoré sa používa. V tom prípade sa rozkladá i každé poschodie samostatne. A nakoniec miestnosť po miestnosti.

Samozrejme, tu sa Vám budú jednotlivé energetické hodnoty palácov prekrývať.

 

POKRAČOVANIE:

Dobrý deň. Dom je široký 8 metrov, hospodárska a obytná časť nie sú prepojené, obytná časť je podpivničená, nie je to poschodový dom, ale povala je v jednom celku nad celým domom.

Hlavný vchod do obytnej časti je asi v strede celeho domu.

Katarína

 

ODPOVEĎ :

Najskôr je potrebné nájsť centrum celého objektu, potom priložiť rozkladovú 24 vchodovú ružicu zaorientovanú na Sever. Z tohoto zistíte v akej svetovej strane sa nachádza vstup,

akého je typu- Východného alebo Západného (vo Vašom prípade je to vstup do obytnej časti).

 

Na základe tejto informácie priložíte na príslušný objekt ďalšiu a to rozkladovú energetickú ružicu

(tá farebná). Táto ružica vám ukáže aká energia-e sa dostávajú do jednotlivých palácov – svetových strán na základe uvedeného vstupu.

Teraz vidíte viac vecí a to aká hodnota energie sa dostáva do obytnej časti a to z celkového rozkladu objektu a v ktorej svetovej strane - stranách sa obytná časť nachádza.

 

Vzhľadom k tomu že objekt je obdĺžnik 8x45m budú paláce nerovnomerne rozložené a to plošne budú niektoré neúmerne veľké a iné zasa veľmi malé.

Podľa toho čo a aký typ energie sa dostáva napríklad do obytnej časti,  budete na túto skutočnosť neskôr prihliadať pri ladení.

 

No najprv je teraz nutné si urobiť jednotlivé rozklady logicky, funkčne ucelených celkov podľa ich hlavných vstupov (obytná časť, hospodárska, dielne, administratíva …)

Následne na samostatné papiere i rozklady jednotlivých miestností v spomínaných samostatných častiach objektu.

 

S pozdravom

 

© HERMES

ĎALŠIE ČASTI :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Váš dotaz bol odoslaný.

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru

 

HERMES

------------------------------------------------------------------------------------------------